Dogoterapia

Dogoterapia

Dogoterapia

Już od jakiegoś czasu wszyscy widzą, jak ważna jest terapia przy pomocy psów, zwana dogoterapią. Kiedyś, gdy pojawiały się osoby z autyzmem, nie z bardzo można było do nich trafić, żeby się z nimi dogadać. Jest to o tyle trudne, że większość z nich nie mówi, a co gorsze, są to osoby zamknięte na zewnętrzny świat i żyją tylko we własnym. Zadaniem terapeutów jest dotrzeć do takich osób i pomóc im się otworzyć.

Badania pokazały, że psy doskonale spełniają się w tej roli. Zabawa z psem, tulenie się do niego oraz próba nawiązania z nim kontaktu to często pierwszy etap do otwarcia się na rzeczywisty świat. Nasze psy są doskonale wyszkolone w tym kierunku. Do dogoterapii są przeznaczane konkretne rasy psów oraz w odpowiednim czasie i we właściwy sposób wyszkolone, żeby właściwie spełniały swoja rolę. W naszej placówce jest bardzo wiele psów, które mają pracować z osobami niepełnosprawnymi.

To prawda, że bardzo wiele osób z autyzmem jest rehabilitowanych psami, jednak nie tylko, ponieważ przeróżne niepełnoprawności wymagają odpowiedniej terapii, w tym dogoterapii. Przy naszych psach dzieci naprawdę zaczynają mieć wyniki w rozwoju, ponieważ wiemy doskonale, w jaki sposób z nimi ćwiczyć, żeby efekty były widoczne.


- autor artykułu