czy wizyta u psychologa jest platna

czy wizyta u psychologa jest platna

Dobrą wiadomością jest to, że terapia neurofeedback mogą być pomocne w udarze ofiar dla poprawy równowagi, mowy płynność i uwagę, a wyeliminowanie lub zmniejszenie lęku i depresji. Neurofeedback został niedawno tematem dużo uwagi mediów, a wyniki kilku badań z udziałem neurofeedback były bardzo obiecujące.

Ekscytujące rzeczą terapii Neurofeedback jest to, że może on dokonać trwałych zmian w sposobie funkcjonowania mózgu udar mózgu ofiary. Odbywa się to przez szereg sesji, w którym terapeuta przyczepiają bardzo cienkich przewodów do głowy pacjenta. Są przenieść odczyty fal mózgowych do urządzenia EEG. Ta procedura jest bezpieczna i nieinwazyjna, a większość pacjentów zgłasza, że ??jest to bardzo wygodne.

Następnie pacjent używa fal mózgowych, aby zmienić to, co dzieje się z wizualnego wyświetlania na monitorze. Będą grać w grę, na przykład, albo manipulować dźwięki, tylko za pomocą fal mózgowych. Mózg postrzega te działania jako nagrodę, a także z tego pozytywnego wzmocnienia, będzie coraz zdecydować się na stosowanie pożądanych fal, aż w końcu zmienia się w funkcji mózgu stają się trwałe.

Oczywiście, rehabilitacja fizyczna pozostaje istotnym elementem rehabilitacji po udarze mózgu. Jednakże, wraz z odkryciem roli, jaką mogą odegrać w depresji odzysku udar ofiary, windykacji lub jej brak - terapii neurofeedback może okazać się tak samo istotna, gdyż rehabilitacji fizycznej.

orientana
- autor artykułu