jak wyglada terapia u psychoterapeuty

jak wyglada terapia u psychoterapeuty Przyczyną tego, że nazywana jest "wysoki" zwichnięcie kostki jest fakt, że w rzeczywistości rannych więzadła rozciągają się od kostki aż do góry nogi niemal do kolan. Ból, opuchlizna i siniaki mogą faktycznie być gorsza od wewnętrznej części stopy i kostki. Ważne jest, aby diagnoza "wysoki" zwichnięcie kostki, ponieważ odzyskanie z niego jest znacznie dłuższy niż w przypadku standardowego skręceniem stawu skokowego.

Początkowe leczenie na skręconą kostkę

Po wystąpieniu skręconą kostkę, ważne jest, aby odróżnić je od złamaną kostkę. Jeżeli istnieje jakakolwiek deformacja brutto na kostce lub gdy osoba poszkodowana jest zupełnie nie wykorzystał żadnej wagi na dotkniętych nogi, a potem szkoda powinna być oceniona przez lekarza lub trenera. Są one najlepiej w stanie określić, czy X-Ray jest to potrzebne.

Po zwichnięcie jest diagnozowana, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. W większości przypadków, początkowy przebieg R.I.C.E. Terapia jest najlepszą praktyką. RYŻ. stoi na odpoczynek, lód, kompresja https://www.ablitwinska.pl/ i elewacji.

"Odpoczynek" stopa aktywności poprzez unikanie wysiłku i ograniczając ilość masy umieścić na uszkodzonej kostki. Gdy kostka została skręcona, mając masę na kostce nie spowoduje dodatkowe obrażenia tak lekki walking zachęca. Chociaż oczekuje się ból po zwichnięcie, obciążonych powinny być tolerowane i nie powodują znacznego bólu. Jeśli obciążonych jest bardzo bolesne, kule mogą być używane przez kilka dni. Jednakże, jeśli ból i zapotrzebowanie na kulach trwa dłużej niż 3-7 dni, chirurg ortopeda powinien być konsultowany.

"Ice" zastosowane do kostki na 15 minut raz na godzinę pomoże również zmniejszając stan zapalny i obrzęk w skręconą kostką. Najlepiej można to przeprowadzić poprzez umieszczenie ręcznik na kostkę, a następnie stosując plastikową torbę z lodem lub chłodnicze pakiet.
projekty graficzne Bydgoszcz
- autor artykułu