pierwsza wizyta u psychologa jak wyglada

pierwsza wizyta u psychologa jak wyglada

Jak pomóc dziecku nauczyć się do Dyskusja - umiejętności słuchania

Twoje dziecko uczy się mówić słuchając rozmowy. On potrzebuje cię słyszeć wyraźnie i skoncentrować się na tym, co mówisz. On może mieć doskonały słuch, ale jeśli twoje słowa są zagłuszone przez hałas z telewizji, że nie będzie w stanie wyłowić to, co mówisz.Hydrolab Pomóż mu, obracając wszystkie hałasy zewnętrzne wyłączony przez co najmniej godzinę dziennie.

Dzieci wychowywane w hałaśliwych miejscach trudno się skoncentrować. Mogą one trudno właściwie spać, a oni nigdy nie nauczyć się słuchać uważnie i skoncentrować się na jednej rzeczy naraz.

Pomóż dziecku nauczyć się słuchać, a on wie, jak zwrócić uwagę i skoncentrować. Wiedząc, jak skoncentrować staną mu na dobrej pozycji, gdy pójdzie do szkoły.

Kojący szum

Słuchanie jest umiejętnością, że dziecko zaczyna się uczyć po urodzeniu, kiedy odwraca głowę do swojego głosu. Zauważ, jak Twój cichy głos uspokaja go, a głośne dźwięki może zaskoczyć go i zmusić go do płaczu. Może on lubi słuchać odkurzacz pralka lub próżni, a ich ciche dudnienie brzmi trochę jak on słyszał odgłosy zanim się urodził, a on uwielbiają słuchać mówisz lub śpiewa cicho.

Nadmierna stymulacja

Podczas gdy dziecko jest małe, zbyt wielu nowych, dźwięki i ludzie mogą nadmiernie pobudzają go. Bądź przygotowany, aby zabrać go do spokojnego miejsca i uspokoić go, gdy staje się krnąbrny. Wszystko wydaje się nowe dziecko, a on potrzebuje dużo spokojnego snu. Podczas gdy on śpi, jego mózg pracowicie buduje połączenia i pomaga mu zrozumieć sens świata.

Gdy dziecko rośnie, on spędzić dłuższe okresy jawie i ostrzegania. Upewnij się, że słyszy głos, a nie głosy z telewizji. Uczy się najlepiej od ciebie, ponieważ można dostosować swój głos i swoje słowa do swoich potrzeb. Spędzaj czas z nim i niech czekać domowych.

Pierwszy rok

Zauważ, jak dziecko słucha uważnie odgłosów wokół niego podczas pierwszego roku. Może on zatrzymać to, co robi, aby posłuchać nowego brzmienia, a on często okazuje się szukać czegoś ciekawego, takich jak dźwięk innego dziecka lub cichy szelest za plecami. Od około sześciu miesięcy, on rozpoznaje znajome słowa. Kiedy mówisz imię członka rodziny, on odwraca się do niej. Lubi dźwięk własnego głosu i sprawia, że ??powtarzające się dźwięki gaworzenia nonsens, takie jak "ba-ba-ba". Uwielbia spędzać czas ze sobą, kopiując dźwięki gaworzenia i śmiejąc się z radości.

Frances Evesham jest doświadczonym pisarzem na tematy komunikacji i dobrego samopoczucia. Przez wiele lat była ona logopeda i ona jest obecnie praktykiem NLP i zarejestrowany pośrednik w sądach karnych.

http://ignikom.pl/
- autor artykułu