ile moze kosztowac wizyta u psychologa

ile moze kosztowac wizyta u psychologa

Nie pozwól, skręconą kostkę Przechowywać You Out of the Game

Część I - Wprowadzenie do skręconą kostkę

Praktycznie każdy ma w jednym czasie lub innego trwałego urazu skręcenia lub zwichnięcie do jednego ze swoich kostek. W rzeczywistości, skręcona kostka stanowią najczęstszą sport obrażeń dzieje się dzisiaj. Pomimo tak powszechne, The skręconą kostkę jest często niezrozumiany i pod traktowani. Więc zanim przegap żadnej gry w koszykówkę, biegać triathlon szlak lub z powodu skręcenia kostki, spróbujmy lepiej zrozumieć, jak to nastąpi uszkodzenie, jak odzyskać od niego, i jak zapobiec przyszłym skręcenia.

Istnieją dwa główne więzadeł, które zapewniają stabilność części zewnętrznej kostki. Jednym z nich jest nazywany więzadło piętowo-strzałkowe (CFL). Drugi to więzadło skokowo-strzałkowe przednie (ATFL). W normalnych okolicznościach, te wiązadła zapewniają stabilność opierając naprężenia, które mają tendencję do odwracania kostkę lub spowodowania jej wiązanki pogrzebowe bemowo oddać. W ten sposób, każdy manewr cięcie, zmiana kierunku lub spaceru lub jazdy po nierównym terenie jest możliwe dzięki ATFL i CFL. Zwichnięcie występuje wtedy, gdy istnieje pewien stopień rozciągania lub nawet rozerwanie tych więzadeł. Rozciąganie to więzadła wywołuje charakterystyczny obrzęk, siniaki i ból na zewnątrz kostki. Generalnie, objawy te różnią się w zależności od stopnia rozciągania więzadeł, które nastąpiło. Lekarze i trenerzy będą często skręcenia kostki klasy od I-III, aby opisać, jak ciężkie zwichnięcie stawu skokowego jest.

Można również usłyszeć sportowców podtrzymujących, co nazywa się "wysokie zwichnięcie kostki". Ten typ skręcenia jest znacznie mniej powszechne. Występuje, gdy cała kostka i nóg są skręcone na zewnątrz, w przeciwieństwie do bardziej powszechne skręceniem stawu skokowego, który występuje, gdy skręca kostki do wewnątrz.
przesyłki drobnicowe
- autor artykułu